Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ? Şiddetli Diş Ağrısını Azaltmak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Diş çürükleri ve iltihaplar nedeniyle oluşan diş ağrısı na, doğal yöntemlerle tedaviye kadar etkili ağrı kesici özellikleri sağlayabilirsiniz.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Diş ağrısını hızlı geçirme yöntemlerini kullanarak, kısa sürede olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.
Çeşitli bitkiler ve karışımlar kullanarak, çürük diş ağrılarında hızlı sonuçlar elde edilebilir. Antibiyotik etkisi sunan doğal bitkilerle özellikle akşam saatlerin oluşan ağrıların geçirilmesi mümkündür.

Diş ağrısına iyi gelen doğal ilaçlar;

Üzüm veya elma sirkesi tedavisi uygulama için;
• 1 çay bardağının %60’ı sirke
• Üzerine %40 su
• 1 çay kaşığı tuz

Kullanımı:
Karışım ile ağız gargarası yapılır. Ağrıyan diş üzerine pamuk ile uygulanabilir. Hızlı şekilde diş ağrısını geçirir.

• Diş ağrısına alkol tedavisi
Pamuk üzerine ortalama 10 damla alkol ile ağrıyan diş üzerine uygulama yapılır. Diş üzerinde biraz bekletilir ve hızlı şekilde diş ağrısı geçirilir.

• Zeytin
Siyah zeytin, diş ağrısını geçirmede en etkili yöntemlerdendir. Çekirdeği çıkarılan zeytini açarak, ağrıyan dişin üzerini kapatacak şekilde uygulayın. Her 5 dakika da bir yenileyebilirsiniz. Diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun en etkili yöntemlerinden biridir.

diş arısına karanfil

• Karanfil
Diş ağrılarını etkin bir şekilde uyuşturan karanfil özellikle taze ve tomurcuğu olmalıdır. Diş üzerinde bekletilerek ağrının geçmesi sağlanabilir. Şayet ağrı yoğun ise karanfil hafif ezilerek diş üzerine koyulabilir. Böylelikle daha hızlı sonuç sunar ve lokal olarak uyuşturma sağlar.
Ayrıca karanfil yağı, yoğun konsantre özelliğiyle bir pamuk yardımıyla uygulanabilir.

• Defne Yaprağı
Dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir, çürük veya kırık diş ağrısını ne geçirir konusunda uygulanan yöntemlerden biri de defne yaprağı ve sirke uygulamasıdır. İkisi kaynatılarak, soğutulur. Gargara yapılarak diş ağrısının geçmesi sağlanır.

• Sarımsak
Etkili uyuşturma ve diş ağrısı geçirme özelliği vardır. Bir diş sarımsak ortasından kesilerek veya havanda ezilerek, ağrıyan dişin üzerine uygulanır. Kırık diş ağrısına ne iyi gelir konusunda en etkili yöntemdir.

• Ada Çayı
Tedavi edici özelliği bulunan adaçayı yapraklarını kaynatarak soğumasını bekleyin. Ardından gargara yaparak, ağrının geçmesini sağlayabilirsiniz.

İltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir ?

İltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir konusunda evde pratik yöntemler uygulanabilir. Bunların başında ağrıyı uyuşturma özelliği bulunan sirke yer alıyor.

diş ağrısı

Dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir ?

Dolgulu diş kırıldığında yada hava aldığında ağrı yapabilir. Dişin dolgulu bölgesindeki sinirlerinin tamamen alınmaması ağrı yapacak etkenler arasındadır. Aşağıda belirttiğimiz Karanfil tedavisi dolgulu diş ağrısında uygululanabilir.

Kırık diş ağrısına ne iyi gelir ?

Kırılan veya kopan dişinizden oluşan boşluğu kapatmak için hemen doktora ulaşma şansınız yoksa eczanelerden, boşluğu kapatmak için geçici dolgu malzemesi alabilirsiniz.

Başınızı kaldırırsanız, kırık diş bölgesindeki basıncın bir kısmı azalır.

Ilık suya tuz atarak gargara yapmak diş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olabilir. Tuzlu su aynı zamanda antiseptik özelliği ile kırık olan bölgeyi temizler mikroplardan korur.

Adet Söktürücü Yiyecekler ve Bitkiler Nelerdir ?

Diş ağrısına ne iyi gelir evde çözüm İbrahim Saraçoğlu

Diş ağrısına ne iyi gelir Ahmet Maranki çözümleri

Dişlerinizi fırçalayarak yemek artıklarını temizleyin

Diş ipi kullanın; diş fırçalama şanısınız olmadığı durumlarda kolonya ve alkol ile ağzınızı çalkalayarak (sakın yutmayın) yemek artıklarını temizleyin ve ağrıyı uyuşturun.

Diş ağrısı genelde geceleri uyku sırasında yatar pozisyonda artar veya başlar yüksek bir yastık kullanmak işe yarayacaktır.

Ağrıyan dişe buz uygulaması yapın; buz bir çok ağrıda işe yaradığı gibi diş ağrısınada iyi gelir fakat buzu kesinlikle direk dişinize uygulamayın yanağınıza çok uzun süre sabit bırakmadan tutun

Sıcak kompleks de diş ağrısına iyi gelir ağzınızı sıca su ile çalkalayın.

Diş ağrısına ne iyi gelir pdf indir

Yazı Puanı
Yazıya puan verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Paylaş.

Yazar hakkında

Ege Sevdalısı Bakım ve estetik meraklısı

2 yorum

Cevap Yaz