Sivilceler için Maydanoz Suyu Tedavisi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sivilceler için maydanoz suyu kullanmak, sadece sivilcelerin geçmesine değil pürüzsüz bir cilt görünümüne de katkı sağlar. 

Maydanoz suyu içmenin cilde faydaları

Mucizevi etkiye sahip olan maydanoz, cilt sorunlarının düzeltilmesinde oldukça etkilidir. C vitamini açısından zengin maydanoz, vücuttaki ödemlerin atılmasında, bakterilerin atılmasında oldukça idealdir.

Aynı zamanda enfeksiyonların önlenmesini sağlarken, cilt yenileyici hücrelerin artırımına katkı sağlar.

Sivilceler için maydanoz suyu

Maydanoz Suyu İle Sivilce Tedavisi

Maydanoz suyu faydaları arasında sivilce tedavileri yer alıyor. Maydanoz suyu cilt lekeleri geçirilmesi, cilt renginin düzenlenmesi ve sivilcelerin yok edilmesinde etkilidir. Haftada 2 kez kullanımlarda ciltte yenilenme ve hızlı iyileşme sağlar.

Maydanoz suyu tonik yapımı

Malzemeler;
2 su bardağı temiz su
• 1 demet maydanoz
Hazırlanışı;
Su kaynamış şekilde kullanılmalıdır. Maydanozlar öncelikle temizlenir ve yıkanır. Sap kısımları ayırılır ve yapraklar kaynamış suya eklenerek, bir kap içerisine alınır. Ardında 15 dk. kadar demlenmesi sağlanır.
Sivilceler için maydanoz kürü şu şekilde uygulanır;
Maydanoz suyu tonik şeklinde bir sprey şişesine koyularak kullanılabilir. Direkt olarak yüze uygulanarak, her gün kullanılabilir.

Kırışıklık Maskesi, Evde Yapabileceğiniz Doğal Maske Tarifleri

Sivilceler İçin Maydanoz Suyu Kürü

Etil alkol ile hazırlanan maydanoz kürü, tonik olarak kullanılır. Yoğun sivilcelerin tedavisinde etkili olduğu gibi, cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması ve cilt problemlerinin geçirilmesinde oldukça etkilidir. Malzemeler;
• 1 demek maydanoz
• 100 ml etilalkol
Hazırlanışı;
Hazırlanan maydanoz suyu cilt lekeleri ve cilt tonu düzenlemelerinde olumlu sonuçlar kazandırır. Bu kür hazırlanırken; maydanoz yaprakları kullanılır. Temizlenir, yıkanır ve bir havan yardımı ile ezilir. Tamamen özümsendiğinde suyu alınarak, etil alkol ile karıştırılır.
Ardından süzerek, ağzı kapalı steril bir kapta 15 gün bekletin. Sonrasında 300 ml su ekleyin kürünüz hazır,
Kullanımı;
Günlük olarak yüze uygulayın. Pamukla sivilceler üzerine uygulayın.

Sivilce Tedavisinde Limon ve Maydanoz

maydanoz limon kürü sivilce yorumları değerlendirildiğinde, sadece sivilcelerin tedavisi değil, cilt sorunlarının da giderildiği ve pürüzsüz bir cilt yapısı elde edildiği gözlemlenmektedir.

Malzemeler;
• Yarım demet maydanoz
• Yarım su bardağı kadar limonun suyu
Hazırlanışı;
Maydanozlar temizlenir, yıkanır ve saplarıyla birlikte ezilir. Ardından limon sıkılır.
Kullanımı;
Bu kür, tüketilerek uygulanır. Her sabah kahvaltı ardından yenmesi gereklidir. Düzenli kullanımlarda, cilt berraklığı sağlar ve sivilcelerin geçmesinde etkilidir.

Sivilceler için maydanoz suyu

Maydanoz sarımsak limon kürü

Maydanoz limon sarımsak kürü sivilce tedavisinde etkili ve en çok kullanılan doğal sivilce tedavi yöntemlerinden biridir.
Malzemeler:

• 12 adet kadar maydanoz
• 1 diş sarmısak
• 2 yemek kaşığı kadar limon suyu
• Yarım su bardağı kadarda su

Hazırlanışı;

Özellikle taze olmasına dikkat ederek alacağınız, maydanozları bol su ile yıkayın. Maydanozları özellikle saplarıyla beraber mutfak robotunuzun içine atın, sarımsakları bıçak yardımı ile keserek robota atın ardından limonun suyunu ve yarım su bardağı suyu üzerine dökerek robotu çalıştırın.
Malzemeler ezilinceye kadar robotu çalıştırın. Hazırlanan karışımı bardağa dökün ve bir süre dinlendirdikten sonra içebilirsiniz.

Uzun süreli uygulanışı:

Kürü ilk 3 gün tarifimizdeki biçimde kullanın, sonraki 3 gün içerisinde sarımsak olmadan kullanın,  sonraki 3 gün boyunca ise karışımınızı tekrar sarımsakla hazırlayarak, 9 gün boyunca ara vermeden kullanmalısınız.

9 günlük kullanım sonunda 3 gün ara vererek, tekrar aynı ölçü ve süre içerisinde kullanabilirsiniz. 2 seferlik bir uygulama yeterli olacaktır.

Yorumlarınızda; Maydanoz kürü sivilce yapar mı yada maydanoz suyu sivilce yaparmı diye sorular soruyorsunuz fakat bu kür ve suyun cilt lekelerine ve sivilcelere iyi geldiği uzun yıllardır faydaları görülerek denenmiştir. Fakat belli bir sebepten sivilce oluşucağı sırada küre başlamış olanlardan tesadüf eseri sivilce çıkmış olabilir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kesin Çözüm, “Yaş Maya Maskesi”

Yazı Puanı
Yazıya puan verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Paylaş.

Yazar hakkında

Ege Sevdalısı Bakım ve estetik meraklısı

3 yorum

    • Okurlarımızın en fazla sordukları soruları belirleyerek başlık oluşturmak istiyoruz dikkatli araştırarak yanlış bilgi vermekte istemiyoruz ilginiz için teşekkürler

Cevap Yaz