Soda ile Cilt Bakımı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Soda ile cilt bakımı, Cildimiz vücudumuzun hassas bölgelerinden olduğundan, soda gibi doğal yollardan elde edilen organik bakım ürünlerinden kullanmalıyız.

Soda ile Cilt Bakımı

Çoğu kadın piyasadaki cilt bakım ürünlerini araştırmadan kullanmaktadır. Bunun ne kadar yanlış bir durum olduğunu ürünlerin içeriğini araştırdıkça zamanla anlayabiliyoruz. Cildimiz vücudumuzun hassas bölgelerinde biridir ve bakımı sırasında en çok ona özen göstermeliyiz. Cildimizin için kullanabileceğimiz en sağlıklı ve doğal bakım yollarından biride, Soda ile cilt bakımıdır,

Sodanın Cilde Faydaları

Soda ile cildimizi düzenli olarak temizleyerek herhangi bakım ürününü kullanmadan cildimizdeki gözenekleri, makyaj kalıntılarını ve farklı sebeplerden oluşan çeşitli etkenlerden kurtulabiliriz.

Daha sonra hazırlayacağınız soda maskesini düzeli kullanımdan sonra gözeneklerinizin sıkılaştığını cildinizin pürüzsüz ve aknesiz ve hoş bir görünüşe kavuştuğunu göreceksiniz.

Soda ile Cilt Bakımı

Soda İle Yüz Temizleme

Geceleri, makyajımızı temizledikten sonra; normal bir pamuğunu yada makyaj temizleme pamuğunu ıslatacak kadar soda damlatın ve yüzünüzün her bölgesine  fondöten sürermiş gibi yedirerek uygulalayın. Bu işlemden sonra ise; yüzünüzü yıkamadan soda yüzünüzde kuruyarak bu şekilde yatabilirsiniz. Böylece cildinizin gece boyunca dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Sabah kalktığınız zamanda aynı şekilde cildimizi su yerine soda ile yıkayarak; güne daha zinde başlayabiliriz.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı kil,
1 yemek kaşığı badem yağı,
1 su bardağı maden suyu

Hazırlanışı ;

Bir kabın içerisine; 2 yemek kaşığı kili, 1 yemek kaşığı badem yağını, 1 su bardağı kadar yada 1 şişe maden suyu ekleyelim sonra tarifimizi yüzümüze sürülecek maske kıvamına gelene kadar iyice karıştıralım.

Kullanılışı;

Hazırladığımız Soda maskemizi yüzümüze elimizle sürerek, en fazla 20 dakika bekletelim daha sonra ılık su yardımı ile yüzümüzü duruluyalım.

Maskemizi düzenli olarak uygularsak kısa süre içerisinde cildimizde zamanla oluşan olan gözenekler sıkılaşacak ve akneler,  zararlı bakterilerin temizlenmesi sağlanacaktır. Düzenli kullanım sonrasında Cildimizde ki etkisi gözle görülebilir bir dereceye varacaktır.

Yazı Puanı
Yazıya puan verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Paylaş.

Yazar hakkında

Ege Sevdalısı Bakım ve estetik meraklısı

3 yorum

  1. ben uzun zamandır kullanıyorum cilde gerçekten faydalı bir kür bir sürü kosmetik kullanmayın sadece bunu kullanın yeter

Cevap Yaz