Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır ? Faydaları Nelerdir ?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Soğan kürü ile özellikle kadınsal hastalıklarında mucizevi sonuçlar elde edilmektedir. Hastalıklardan korur ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Soğan kürü faydaları nelerdir ?

Soğan; B, A ve C vitamini içeren yüksek antibiyotik özelliklerine sahiptir. İyot, silis, fosfor, kükürt içerikleriyle, hastalıklardan korur ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Miyom, çikolata kistleri, menapoz gibi hastalıklarda hızlı ve etkili bir tedavi yöntemidir. Ayrıca eşlerinizide mutlaka kullandırın çünkü prostat büyümesi tedavisinde de kullanılır.

Soğan kürü ne zaman başlanmalı ?

Zaman ve ölçü konusunda konunun uzmanları ve tavsiyeleri ile bilgileri sizler için bir araya toparlmaya çalıştım. Evde kolay şekilde uygulanabilir ve pek çok hastalığın tedavi edilmesinde uygulayabilirsiniz.

Kanserojen etkisini yok eden soğan, düzenli olarak tüketen kişilerde kanser hastalıklarına fazla rastlanmadığını göstermektedir.Soğan Kürü

Soğan yiyen kişilerde bakteriler, enfeksiyon hastalıkları, gribal hastalıklar ve iç organlara dair hastalıkla çok fazla gözlenmez. Kürün 15 gün boyunca uygulanması, pek çok hastalığın tedavi edilmesinde oldukça etkilidir.

 

Soğan kürü ile zayıflama

Pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Ayrıca kür;

• Endometriosis kistlerinde ve miyomlarda tedavi edicidir.
• Polikistik over tedavisinde etkilidir.
• Regl düzensizlikleri ve menopoz şikayetlerini azaltmakta etkilidir.
• Vajinal akıntı, kıl dönmesi, iltihaplı sivilce tedavilerinde iyileştiricidir.
• Antibiyotik özelliği bulunur
• Bağışıklık ve dolaşım sistemini güçlendirir
• Yağ yakımını hızlandırır
• Balgam söktürür, öksürükleri geçirir.
• Stres giderir ve bedene dinamiklik kazandırır
• Prostat iltihaplarını tedavi eder
• Çiğ olarak tüketildiğinde, kanda total gliserit oranını düşürür, düzenler.
• Sinüslerin tedavisinde etkilidir.

Kakao Yağı Faydaları Nelerdir ? Saç ve Cilt İçin Nasıl Kullanılır ?

Soğan kürü hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Eski zamanlarda gebelik önleyici ve doğum kontrolü olarak kullanılan bir yöntem olduğu için, ancak hamilelik öncesi veya sonrası kullanılabilir. Kür için;

Malzemeler;
• 1 adet kuru soğan
• 2 bardak su
Hazırlanışı;
Soğan, kabuklarıyla kullanılır. Kırmızı veya mor soğanlar daha etkilidir. Öncelikle yıkayarak, sirkeli suda bekletilir. Dezenfekte sonrası, 4’e bölünerek su ile tencerede kaynatılır.
Kullanımı;
5 dakika kaynatılır ve ılıklaştıktan sonra tüketilebilir. 15 gün boyunca uygulanmalıdır.*Öğlen ve akşam yemeklerinden 10’ar dakika önce bir bardak ılık olarak içmelisiniz.

Kürünüzü her zaman günlük olarak tüketmelisiniz. Taze, açık kahverengi  kabuklu soğan kullanılmalıdır. Mor veya kırmızı  beyaz kabuklu soğanlar aynı etkiyi göstermeyebilirler.
Kürü öğle ve akşam yemeklerinden en az 10 dakika kadar önce içmeye özen göstermelisiniz.

Soğan kürü

Soğan Kürünün Faydaları

Soğan kürü kullananlar özellikle kadın hastalıklarında olumlu sonuçlar almışlardır. Yukarıda bahsedilen hastalıkların pek çoğunda hızlı ve etkili sonuçlar elde etmenize olanak sunar. Ayrıca vücudu güçlendirerek, hastalıkların önlenmesinde fayda sağlar.

Kolay hamile kalmak için

Çocuk sahibi olmaya karar verdiyseniz Hamile kalmak için soğan kürü kullanabilirsiniz. Hamile kalmanızı kolaylaştırıcı özellikleri taşımaktadır.

Soğan kürüne adetin kaçıncı günü başlanmalı ?

Soğan kürü yapanlar adetiniz bittikten  2 gün sonra başlayabilir  15 gün boyunca uygulayabilirsiniz. 3-4 adet dönemi kürü uygulayabilirsiniz. Adet görmeyenler ise küre hemen başlayabilirler.

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü hamilelik ve hamile kalmak için faydalı olduğunu ve Herhangi bir rahatsızlığı olmasa da kadınlar ve erkeklerin kürü 6 ayda bir uygulamalarının çok faydalı olduğunu belirtmektedir.

Soğan Kürü nasıl Hazırlanır pdf olarak indirmek için tıklayın

Yazı Puanı
Yazıya puan verin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Paylaş.

Yazar hakkında

Ege Sevdalısı Bakım ve estetik meraklısı

1 Yorum

Cevap Yaz